Stosowanie nawozu w ogrodzie

Jedną z najbardziej podstawowych prac w ogrodzie obok koszenia i podlewania jest nawożenie. Jest to niezbędny proces, który wpływa korzystnie na wzrost roślin, ich odżywienie, zapobiega odbarwieniom liści, wpływa na silniejsze kwitnienie czy przeciwdziała chorobom. Jeśli roślina nie rozwija się prawidłowo, może być to oznaką braku składników pokarmowych. Można je uzupełnić dzięki wprowadzeniu odpowiedniego nawozu. Do dyspozycji jest wiele środków mineralnych oraz organicznych, których przeznaczenie jest takie samo, ale sposób i rodzaj nawożenia nieznacznie się od siebie różnią.

W przypadku preparatów mineralnych mamy do czynienia z dokładnie opracowanymi mieszankami w postaci gotowych środków. Ich zastosowanie jest niezwykle proste, bowiem każdy posiada dokładny opis na opakowaniu. Znajdziemy tam dokładne informacje o składzie, przeznaczaniu, a przede wszystkim sposobie podania i wskazanej dawce.

Natomiast nawozy organiczne Ziemovit występują w postaci obornika, kompostu, gnojówki, czy nawozów zielonych. To doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy działek oraz przydomowych ogrodów, którzy mają miejsce do gromadzenia tego typu nawozu. Nawóz naturalny doskonale zdaje egzamin w uzupełnianiu niedoborów cennych składników mineralnych. Poza tym jest ekologiczny i bezpieczny, a dodatkowo wzbogaca glebę w bardzo istotną dla roślin próchnicę. Stosując go nie trzeba mieć obaw o szkodliwe oddziaływanie na zwierzęta. Stosując nawóz organiczny Ziemovit trzeba również zachować rozwagę, aby nie dopuścić do zakwaszenia gleby.