Usuwanie chwastów w ogrodzie to żmudna praca, szczególnie gdy zabieramy się do tego metodami tradycyjnymi. Pielenie wymaga regularności, dokładności i z pewnością zdeterminowania. Niestety chwasty, jeśli już wyrosły na danym terenie, to z pewnością chętnie pojawiają się na nim ponownie.

Jeżeli w naszym ogrodzie jest ich wiele, to nie pozostaje nic innego, jak użycie silnego środka selektywnego. Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć, a to przysłowie doskonale sprawdza się w przypadku chwastów. Niestety żadna z dotychczasowych metod nie daje stuprocentowej gwarancji, że chwasty nie pojawią się po pewnym czasie. Dlatego trzeba wykorzystać wszelkie możliwości, aby ograniczyć im warunki do rozwoju.

Doskonałym sposobem jest dokonanie odchwaszczania jeszcze przed założeniem ogrodu. Tu stosuje się wiele środków. Przede wszystkim trzeba przekopać cały teren, aby rozpulchnić korzenie wszystkich chwastów. Następnie warto zakryć powierzchnię szczelną folią. Ze względu na brak światła i powietrza wszystkie wzrosty uschną. Jednak nie oznacza to, że nie pojawią się ponownie. Dlatego warto odczekać kilka tygodni i ponownie usunąć chwasty. Niemniej jest to żmudny proces, podobnie jak wspomniane wcześniej pielenie.

Zdecydowanie skuteczniejszym sposobem jest użycie środka, który pozwoli na ochronę naszego ogrodu przed chwastami. W takich sytuacjach nanosimy preparat na cały teren, a on ze względu na swoje silne właściwości usuwa wszystkie znajdujące się na terenie rośliny. Po odpowiednim dla danego preparatu czasie, można obsadzać teren według uznania, bez obaw o masowe pojawienie się chwastów.