Preparat na chwasty średnio-wrażliwe

Chwasty średnio wrażliwe, czyli przetacznik polny, komosa biała, bodziszek drobny to bardzo niepozorne rośliny. Z pozoru te piękne kwiaty niekoniecznie muszą przypaść nam do gustu. Bowiem są to chwasty, które należą do grupy bardzo uciążliwych gatunków, a na dodatek są niezwykle szkodliwe. Choć ich rozmiary nie są zbyt imponujące, to posiadają zdolność szybkiego rozrostu. Pozostawione na uprawach mogą zająć całe powierzchnie, tym samym niszcząc plony.

Dlatego też konieczne jest zdecydowane przeciwdziałanie rozrastaniu się chwastów średnio wrażliwych i w tym wypadku najskuteczniejsze będą preparaty chwastobójcze. Wybór nie jest trudny, ponieważ większość dostępnych na rynku środków posiada właściwości niszczenia tego typu chwastów. Niemniej o skuteczności działania decydują również inne czynniki: moment oprysku, sposób wykonania zabiegu oraz wiele innych.

Najważniejszą kwestią podczas dobierania preparatu na chwasty średnio wrażliwe jest zwrócenie uwagi na ich zakres działania. Uniwersalne środki mogą okazać się mało skuteczne do zwalczania tego typu gatunków. Wyspecjalizowane środki będą tutaj najlepszym rozwiązaniem.

Warto pamiętać, że ich działanie uwarunkowane jest dobraniem odpowiedniej dawki. Najczęściej preparaty na chwasty średnio wrażliwe występują w formie płynnej emulsji, którą należy rozcieńczyć z wodą. Utrzymanie proporcji jest niezwykle istotne, gdyż przesada lub nadmierna oszczędność może mieć niekorzystne skutki. Poza tym oprysk musi być wykonany dokładnie, przy użyciu odpowiedniego sprzętu.